in ,

АИТКЕН ће дебитовати у Формули 1 на штајерском ГП-у

Јацк Аиткен, тркач Формуле 2, биће овог викенда на Великој награди Штајерске Red Bull Дебитовао је у Формули 1 у рингу, пошто ће узети слободан тренинг у петак.

24-годишња Аиткен ове године планирано је да одради једну бесплатну вежбу Формула КСНУМКС у тркачком аутомобилу ФВКСНУМКС тимови Вилијамс. Тим из Грове такође планира да се његов такмичар Формуле 2 такмичи у три трке викенда Рои Ниссани.

Јацк Аиткен рекао је: "Ова част ми је повјерена и одлучна сам да покажем да је она добро основана. Показаћу шта знам.„Двоструки шампион Формула Ренаулт 2.0 има година 2017 у серији ГПКСНУМКС (сада Формула 3) такмичио се са тренутним Виллиамсовим сталним тркачем Георге Русселл. Аиткен се затим преселио у Формула 2 и прошлогодишње првенство завршио на петом месту, где је са тимом Кампос победио у три трке.

Поред Аиткена, Рои Ниссани ће ове године играти и за Виллиамс у три бесплатне вежбе.

Са тимом Кампос такође наступа на овогодишњем првенству Формула КСНУМКС, али први тркачки викенд је за њега био фрустрирајући јер је примио суботњу трку Казна за заустављање и заустављање од 10 секунди, јер се налазио на погрешном месту у кругу формације. Он је у спринтерској трци коју је победио у недељу Цаллум Иллот, опорављен и са осмо место ухватио последњу тачку.