СЛУЖБЕНИЦА: Фернандо АЛОНСО ће (поново) трчати за РЕНАУЛТ

Шпански тркач се по трећи пут враћа свом послодавцу, са којим је освојио две титуле светског првака.

Дуго се шаптало, јуче је било готово извесно, али данас су са тимом  Ренаулт ДП Ворлд Ф1 тим званично је најавио да хоће Фернандо Алонсо наредне сезоне тркао је бочно Естебана Оцона у жуто-црном тркачком аутомобилу.

„Ренаулт је моја породица, овде сам доживео највеће успехе, али сада гледам у будућност. Поносан сам што сам поново члан тима и верујем да се заједно можемо вратити на пут старе славе. " написао је тркач из Астурија.

Први човек тима Ренаулт, Цирил Абитебоул, додато: „Унајмљивањем Фернанда Алонса, Ренаулт још једном доказује да је дугорочно опредељен за Формулу 1. Вјерује да ћемо с њим добити додатну вриједност која ће нас приближити најбољима. "

Алонсо своју последњу трку Ф1 одвео је на крају сезоне 2018. у Абу Дабију, после чега се опростио од Формуле 1. У каријери је Алонсо на највишем нивоу икада узет 311 дирк, Завршио је њих 32 на највишој степеници и закорачио на степенице 97 пута.

Фернандо Алонсо враћа се у Ренаулт, са којим је прославио највеће успехе у Ф1 каријери. - Фотографија: ХБ Пресс

Поред Ренаулта, у својој Ф1 каријери такмичио се и за тимове Минарди, МцЛарен in феррари. од 2015. до 2018. године био је по други пут члан МцЛарна, што се у комбинацији са добављачем мотора Хонда није показао као успешна комбинација, па се осврнуо на друге тркачке серије, попут 24 сата Ле Манса in ИндиЦар, а ове године је наступио и на Дакарју.