Формула Е Берлин 5/6: Оливер РОВЛАНД са кристалном победом, Рене РАСТ на подијуму

Ниссанов возач Оливер Ровланд стигао је са прве стартне позиције до своје прве победе у Формули Е.

Оливер Ровланд (Ниссан-е.дамс) победио је у петој од шест финалних трка у сезони Формула Е 2019/20 на бившем аеродрому Берлин-Темпелхоф и тако прославио своју прву победу у овој тркачкој серији. Британац, који је стартовао са поле-позиције, водио је читаву трку и победио је после 45 минута и један круг пре Робин Фреенс (Девица). Био је трећи Рене Раст (Абт Ауди) у само својој шестој трци Формуле Е.

Док су прва два места била чврсто у њиховим рукама током целе трке Ровланд in Францес, борба за треће место била је све занимљивија. Главне улоге у овом узбудљивом дуелу играле су двојица већ поменутих Немаца Раст in Андре Лоттерер (Порсцхе).

Оливер Ровланд возио је суверену трку и водио од старта до циља.

Лоттерер брзо се пробио са шестог на четврто место у раним фазама трке и био након свог саиграча Неел Јани други пут који користиш Аттацк-Моде. Лоттерер дуго је изгледао сигурно на трећем месту, али јесте Раст ухваћен на крају трке.

Двоструки првак ДТМ серија касније је укључио режим офанзиве, чиме се врло приближио возачу Порсцхе-а. То је у последњем колу Лоттерер имао је мање енергије од конкурента, али одлучно се бранио од Одрастање, што је било све опасније.

У последњем колу обојица Немаца су се неколико пута борила додирнут са два тркачка аутомобила, Али раст је ипак успео да надмаши сународника у претпоследњем преокрету. "Дотакли смо се неколико пута у редовима 12 и 13, али последњих дана сам се навикао да то долази заједно," каже возач Аудија. Инцидент истраживали су Повереници, који је, међутим, све то дефинисао као уобичајени тркачки инцидент и није изрекао казне.

Заузело је пето место Алек Линн (Махиндра), они су га пратили Неел Јани, Митцх Еванс (Јагуар), Едоардо Мортара (Вентури), Стоффел Вандоорне (Мерцедес) у Себастиен Буеми (Ниссан-е.дамс).

Фелик да Цоста трку је завршио пре краја, пошто није био међу потенцијалним победницима бодова. Вергне добили су казну за вожњу кроз јаме јер су се батерије у његовом аутомобилу превише охладиле пре трке и на крају је био осамнаести. Луцас ди Грасси завршио на 21. месту након повреде гуме због судара са Да Цоста.