ДАКАР: САИНЗ по трећи пут, БРАБЕЦ најбржи међу мотоциклистима, МАРЧИЧ на крају 8. у својој класи

На крају је искусни Шпанац задржао је добрих шест минута предности над Нассер Ал-Аттииах, који је грешком у навигацији мање или више пропустио своје шансе за победу пре два дана. "Веома сам срећан," је после крај Дакара рекао је Саинз: „Иза овог успеха стоји огроман напор, пуно тренинга и тимског рада. Отишао сам у Дакар са идејом заједничке победе и на крају смо успели. "

На крају је задржао друго место Катар у Тоиоти Хилук, који је помало разочаран, али свестан је да је пре два дана изгубио победу на скраћеној бини: „Навигација је у неким деловима била заиста тешка, али је на крају одлучила и победника у митингу. Честитам Карлосу. " На крају је освојио треће место Господин. Дакар, Степхане Петерхансела четврти локални матадор Иазеед Ал-Рајхи. Фернандо Алонсо био је најбољи роокие и слетио је на тринаесто место.

Мотоциклисти: Хонда свргла КТМ, Марчич је завршио 50. и 8. место у класи Оригинал би Мотул

Рицки Брабец је први Американац међу мотоциклистима који је освојио Дакар у укупном поретку.

Рицки Брабец s хондо поставило нову прекретницу јер је био први Американац који је освојио Дакар међу мотоциклистима. Данашњу фазу, која је због радова на гасоводу морала да се скрати, освојио је Чиленец Игнацио Цорнејо, Брабец-ова укупна победа није била у питању ни секунду, пошто је завршио на другом месту и предност над Паблом Куинтанилло повећан на 16 минута и 26 секунди. На крају је Американац рекао: „Коначно, сви комади у мозаику су нам одговарали. За мене је ово пети Дакар и једва други који сам успео да завршим. Заиста сам срећан због свих својих саиграча. " Прошлогодишњи победник Тоби Прице освојио је треће место, а данашњи победник Цорнејо је освојио четврто место.

Симон Марчич завршио је Дакар на 50. месту укупно и 8. месту у класи Оригинал би Мотул.

Врло добро се носио са овогодишњим Дакар-ом Симон Марчич, који је на крају завршио 50., а успех у каријери постигао је на 10. позорници када је завршио 23. и друго у класи Оригинал Мотул.

Камиони: Каргинов и Камаз класе за себе

Међу камионџијама је све одлучено, да тако кажем, и пре последње фазе, која је дата сувереном победнику. Андреи Каргинов од екипе Камаз-господар. Ову категорију су обележили такмичари и екипе иза бивше Гвоздене завесе, јер је други Рус освојио друго место, Антон Схибалов са Камазом, трећа је била белоруска посада са Сиархеи Вијазовић (МАЗ), освојила четврто место Димитриј Сотников (Камаз) пети је Чех Мартин Мацик s Праг.