Формула Е Берлин 6/6: Прва позиција за МЕРЦЕДЕС

Мерцедес се може веселити првом најбржем времену у квалификацијама за трку Формуле Е. Стоффел Вандоорне освојио је пол позицију у шестој, а тиме и последњој трци у Берлину.

Стоффел Вандоорне (Мерцедес) заузет поле поситион пре последње трке Формула Е у сезони 2019/20. У међувремену, најбољих шест возача у укупном поретку мораће да крене од почетка.

Белгијски возач Мерцедеса је оставио иза себе Себастиен Буеми (Ниссан-е.дамс; 2. место) и Ренеја Раста (Ауди; 3. место). Заузео је свој други пол у шампионату са предности од 0,059 секунди. И то је то прва половна позиција за Мерцедесоткако се марка из Стуттгарта пријавила на ово такмичење.

Лидери у шампионату поново су се нашли у задњем крају квалификационе табеле. Стигао је још више Макимилиан Гунтхер (БМВ-Андретти), који ће стартовати са 18. позиције, а следи нови шампион Антонио Фелик да Цоста (ДС Тецхеетах).