ИНДИ 500: Такума САТО на правом месту у право време, АЛИ БЕЗ шансе за победу

Сцотт Дикон доминирао је у трци Индианаполис на 500 миља, али на крају је Такума Сато био на правом мјесту у право вријеме, забиљеживши своју другу побједу у овој легендарној америчкој трци.

Први пут у својој дугој историји без гледалаца на чувеном овалу, а први пут не у мају, већ у августу, одиграо се у недељу на тркалишту Индианаполис Мотор Спеедваи одржали се 104. перформанс у трци на 500 миља у Индианаполису, познатији као Инди КСНУМКС.

Присилно одсуство гледалаца тешко је умањио напетост и радозналост такмичења у јеку сезоне серије ИндиЦар. На крају, међутим, није стигао ништа од узбудљивог закључка, јер се трка случајно завршила на крају трке. завршио празничким темпом иза сигурносног аутомобила.

Такума Сато (Рахал-Хонда) је био у водству у право време и тако остварио своју другу победу Инди КСНУМКС. Победио је још у 2017. години. Сцотт Дикон (Ганасси-Хонда), који је предводио чак 111 од 200 кругова, на крају је био други. Због несреће у позадини која се догодила непосредно пред крај трке, био је петоструки шампион у серији ИндиЦар лишена могућности коначног напада на Јапанце.

Фернандо Алонсо (МцЛарен-Цхевролет) није била на нивоу који је показао пре три године ове године. Двоструки светски шампион Формуле 1 му је други Инди КСНУМКС завршио први пут од 2017. након што се није успео квалификовати у трци 2019. године. Након оставке због квара мотора на његовом дебију за 2017. годину је Алонсо овај пут прешао је циљну линију. Али за Шпанца, то је била трка коју ће покушати да заборави што пре.

Фернандо Алонсо ове године није имао довољно конкурентног аутомобила да би могао још више да се пласира за врх.

Трку је започео са 26. места од 33 места, провео је скоро целу прву половину трке у овом делу табеле. Успео је да избегне да га вођа претеже у кругу Сцотт Дикон. То је мало пре пола вожње Алонсо накратко слетели у првих петнаестак пре него што су се вратили на места око двадесетих.

Астуријски на крају прешао циљну линију на 21. место. Али ни са касним наставком трке, не би било могуће постићи много бољи резултат, какав је био Алонсо трећи возач који је већ претечен у кругу.