ВН БАХРАИН, ФП1: Први тренинг у пустињи САКХИР победио је ЛЕВИС ХАМИЛТОН

Левис Хамилтон био је најбржи на првом слободном тренингу Велике награде Бахреина, који се одржао по нетипичном времену за то подручје по предвиђању кише. Други је био Валттери Боттас, а трећи Сергио Перез.

Свеже печени седмоструки светски шампион Левис Хамилтон наставља у Бахреин где в Турска је завршила на првом месту. Рацер Мерцедес возио је круг у Бахреину најбрже у времену 1: 29.033 минута и био је знатно бржи од осталих.

После последњих нових места, јесте Формула 1 овај пут натраг на познати терен. Суочени са лаганом кишом, тркачи Формуле 1 су се сасвим добро снашли необичан први тренинг, мада се стаза ниједног тренутка није поквасила. Будући да се први тренинг, за разлику од квалификација и трке, одржава на дневном светлу, резултати нису толико меродавни јер ситуација није репрезентативна.

Резултати

Хамилтон тренирао је скоро са пола секунде скаче пред саиграчем Валттери Боттас. Сергио Перез из Рацинг Поинта заостао је скоро секунду. Мексиканцима је то било врло близу. Царлос Саинз за трећим местом је заостајао само неколико хиљадитих. Пиерре Гасли био је пети и први је тркач који је заостао више од секунде. Шесто и седмо место освојила су оба тркача Red Bulla, где је Алек Албон за свог колегу Мак Верстаппн такође заостајала за неколико хиљадитих секунди. Освојио је осмо место Естебан Оцон, девети Ланце Стролли закључује десет Даниел Рицциардо.

Валттери Боттас, који је направио доста грешака у кочењу, завршио је тренинг на другом месту.

После снажног наступа у ГП Турске, је феррари v Бахреин пронађена поново на средини поља. Цхарлес Лецлерц заувек заостао за Хамилтоном 1,5 секунди, његов саиграч Себастијан Фетел међутим, заостајала је за нешто мање од десетине више. Од једанаестог места надаље, тркачи су били рангирани на следећи начин: Цхарлес Лецлерц, Себастијан Фетел, Роберт Кубица, Ромаин Гросјеан, Кевин Магнуссен, Антонио Гиовиназзи, Даниил Квјат, Ланд Норрис, Ницхолас Латифи in Рои Ниссани.

Сергио Перез је био трећи, ас скоро секунду иза Хамилтона.

Инциденти

Као и обично, ми смо у Бахреин видео много грешака у кочењу. У том погледу био је најефикаснији Боттас пре десет година. Финн поновио је ову вежбу неколико пута. Гросјеан потпуно је уништио гуме окретањем у шестом завоју, па је полаганом вожњом морао да се одвезе до механике.

Мак Верстаппен након пируете од 360 степени након изласка из циља.

Такође Мак Верстаппен побринуо се за акцију на стази. Холанђанин завртели на излазу из циљне линије. По Пируете од 360 степени поново се поставио у смеру вожње. Међутим, притом му је уништио гуме. На несрећу, возио је само три круга на овим гумама 2021. године.

Техника

Цхарлес Лецлерц се такође борио са стазом и својим тркаћим аутомобилом СФ1000

Пошто услови не би били репрезентативни у нормалним околностима, тимови су доста тестирали на првом тренингу. Поготово на почетку тренинга могли смо да видимо много тога аеродинамични мерни инструменти. Такође Пирелли имао у чему да проба као Италијани Бахреин донео гуме сезоне 2021. Сваки тркач је добио два сета средње мешавине. Тркачи су показали по завршетку тренинга мало одушевљења преко нових производа. „Само један круг на овој стази са овим новим гумама био је довољан да се зна колико су те гуме лоше,”Жалио се Лецлерц.

Роберт Кубица, који је наступио уместо Кимија Раиконена, дефинитивно је био изненађен јер је био тринаести.

Специјални гост

На првом тренингу такмичила су се два тркача који нису чланови тренутног поља. Георге Русселл морао је да преда свој аутомобил Роиу Ниссаниу, који је нешто раније био осамнаести на тренингу Формуле 2. Израелац је био само 0,3 секунде спорији од Латифиа. Али прошао је боље Роберт Кубица, која је преузела тркачки аутомобил Алфа Ромео Хемија Раикконен. Пољак је завршио тренинг на врло добром тринаестом месту и био је бржи од редовног тркача Гиовиназзија.