ГП САКХИРЈА, главна трка: Победа за ТСУНОДУ, СЦХУМАЦХЕР задржао предност у односу на ИЛОТТ

Трећом овогодишњом победом, Иуки Тсунода је обезбедио супер лиценцу за трчање за Ф1. Борба за наслов се одвијала у позадини.

Иуки Тсунода освојио је још једну победу ове сезоне, а за њим и њега Гуаниу Зхоу, који има сјајну завршну обраду на меким гумама и упркос томе пет секунди казне због брзе вожње у боксовима успео да се одржи на другом подијуму. Никита Мазепин је после велике борбе са Фелипе Друговицх завршио на трећем месту.

Трку је завршио на петом месту Роберт Сцхвартзман, Цаллум Илотт међутим, трку је завршио место раније Мицк Сцхумацхер, који је успео да се пласира на 7. место са одличним ограничењем на меке гуме и има најбоље шансе да освоји титулу сутра, пошто ће стартовати са друге стартне позиције. Јехан Дарувала, Дан Тицктум in Педро Пикует заузели су десето место.

Баш као и прошлог викенда Мазепин поново је кренуо лоше, али је уласком у први завој ипак успео да дође до вођства на унутрашњости стазе. Тсунода добро почео, али је ипак пао на треће место за Сцхвартзман. Највећи губитник на старту је био Цхристиан Лундагаард, који је пао на 21. место.

Упркос лошој стартној позицији, Мик Сцхумацхер је успео да одржи предност над Цаллумом Илоттом пре сутрашње спринтерске трке, која ће донети шампиона Формуле 2.

Највећу битку видели смо у средини колоне, тачније између Делетраз, Сат, Босцхунг, Алеси in Сцхумацхер, који се у авиону скоро сударио са скретања бр. 3. Касније је било Тсунода успео да се пробије и пре Сцхвартзман, који је успео да се пробије на друго место у 13. колу, док Тицктум претекао Илотта, који је пао на девето место. Рунду касније придружио се и борби за бодове лидер у првенству.

У 15. колу вође су стартовале у боксовима. Били су међу првима Дарувала, Мазепин in Сцхвартзман. сцхумацхер претекао је још једну у 16. колу Армстронг и нашао се директно иза Илоттом. Британац је почео да се бори са гумама и отишао до бокса по гуме тврде смеше на којој је Немац стартовао.

Мазепин, Тсунода in Сцхвартзман нашли су се у борби за поделу постоља након замене гума. Јапански нашао се испред Русома, али је убрзо завршио иза њих обоје због проблема са загревањем гума. Иако јесте Илот ослободио се меких гума, заглави неко време Јеханом Дарувало, али је ипак успио да напредује усред трке.

сцхумацхер је бокс ушао у 30. круг и узео најмекше гуме и вратио се на стазу на 13. месту, за Дан Тицктум. Тсунода коначно је пронашао прави темпо и потпуно се приближио Сцхвартзман и успели да дођу до другог места. Четири кола до краја видели смо сјајну борбу за победу. Тсунода пришао је Мазепин и њега упркос доброј руској вожњи даље такође претекао равнину старт-циљ. Када је Мазепин ушао у први завој, точкови су му били блокирани па су добили прилику Зхоу in Друговицх, који је претекао будућег возача екипе Хаас.

Рус није се предао и успео је да престигне у претпоследњој рунди Бразилски. Друговицх имао на располагању ДРС и покушао да се врати на трећу позицију, али Мазепин поново је показао зубе и у стартно-циљној равни стиснуо Бразилац све до зида који раздваја јаме и колосек. То је мало касније Друговицх одвезао се са стазе и коначно изгубио борбу за треће место. Шумахер је претекао у последњем кругу Дарувало и завршио трку на седмом месту са само две секунде заостатка Илоттом.

Сутрашња спринтерска трка, која почиње у 12.30 по нашем времену, донеће нам новог шампиона Формуле 2. Сцхумацхер, који ће стартовати са друге позиције, има 14 бодова предности у односу на Илотта, који ће стартовати са трећег места.

За екипу Према, нови екипни шампиони Формуле 2. Мицк Сцхумацхер и Роберт Сцхвартзман постигли су 382 поена на првом месту. на другом месту је УНИ-Виртуоси са 342,5 поена, трећи Хитецх Гранд Прик са 28. Следе Царлин (241) и АРТ Гранд Прик (201).

ВН САКХИРЈА, ФП3: МАКС ВЕРСТАППЕН је добио опште квалификације

ВН САКХИРЈА, квалификације: БОТТАС је завршио на 26. месту испред РУСЕЛА