ДЕ ЛА РОСА је уверен да АЛОНСО може да освоји трећу титулу

Двоструки светски првак Фернандо Алонсо враћа се ове године у Формулу 1 са алпским Ф1 тимом. Његов сународник Педро де ла Роса уверен је да Астуријац може да освоји још једну титулу.

Тркачки ветеран Педро де ла Роса он зна заиста дуго Фернанда Алонсо а бивши саиграч и ривал двоструког светског првака уверен је да јесте повратник у Формулу 1 после две године одсуства, дефинитивно је у могућности да освоји још једну титулу.

39 година Астуријац се враћа са екипом Ренаулт, који се зове од ове године Алпине Ф1. Са тимом и Енстон је Алонсо у години КСНУМКС у КСНУМКС освојио обе своје титуле и ако је веровати речима Педра де ла Росе, његов сународник може поново да освоји Велики куп. Како су јавиле шпанске колеге из новина Марка, је 49-годишњак у документарном филму Алонсо Вуелве Алонсо, Вуелве ел Јефе 2021, рекао: "Фернандо воли Формулу 1. Последњих неколико година које је провео ван Формуле 1 научили су га да цени краљевску класу мото спорта."

Педро де ла Роса је уверен да његов сународник Фернандо Алонсо, који ће се ове године такмичити за тим АлпинеФ1, може да освоји још једну титулу Формуле 1.

"Његов повратак је веома позитиван, како за Формулу 1, тако и за њега. Поново може да освоји титулу и привукао му је велику пажњу - пре повратка је све било помало тужно. Људе није било брига за Формулу 1, јер није било Шпанца који би победио,Додао је он Де ла Роса. С друге стране Алонсо пече мање лепиње. Повратник прво жели да победи који кораци - заједно са сународником Царлос Саинзем, наступајући за Феррари. „Могуће је и био би сан кад бих могао да поделим постоље са њим. Нисам одредио тачно место за свој циљ, било би сјајно када бих могао да се попнем на подијум и ако поново могу да окусим шампањац," тако Алонсо.