РИМ еПрик, ИИ. трка: Стоффел ВАНДООРНЕ победио је у ЧЕТВРТОЈ СЕЗОНСКОЈ трци

Стоффел Вандоорне донео је Мерцедесу другу победу у сезони на недељној трци Формуле Е у Риму.

Возач тима Мерцедес, Стоффел Вандоорне, победио је у недељу на четвртој трци шампионске сезоне Формуле Е 2021 у Риму. После 45 минута и једног круга, Белгијски победио пре Александар Симс (Махиндра) у Пасцал Вехрлеин (Порсцхе), који је завршио други и трећи.

Вехрлеин нашао се на постољу због казне трећепласираног Нормана Ната (Вентури), који је на крају трке трошио превише енергије. Био је четврти Едоардо Мортара (Вентури), а за њим Макимилиан Гунтхер (БМВ и Андретти), Митцх Еванс (Јагуар), бранилац титуле Антонио Фелик да Цоста (ДС Тецхеетах), Себастиен Буеми (Ниссан е.дамс), Том Бломквист (Нио) у Ницо Муллер (Змај-Пенске).

Сам Бирд (Јагуар) у Ницк де Вриес (Мерцедес), који је пре трке држао прво и треће место на табели возача, сударио се једни са другима у последњем кругу и, попут вицешампиона, Робин Фреенс (Богородица) остала без бодова. Птица in Јагуар ипак су одбранили вођство на лествици.

Упркос судару са Ницк де Вриесом и нулом у недељној трци, Сам бирд (Јагуар) остаје генерални лидер у шампионату.

За бившег тимског тркача Мекларен у Ф1 је то била друга победа у Формули Е, за Мерцедес и укупно трећи и већ други у сезони 2021. Води у укупном пласману након четири трке Птица са 43 поена испред свог саиграча Еванс (39) ин Фреинс (34). У екипном пласману Јагуар је далеко испред са 82 бода Мерцедес (64) ин ДС Тецхеетахом (КСНУМКС).

Првенство Формула Е наставља се за две недеље (24. и 25. априла) премијерном трком на тркалишту Рицардо Тормо v Валенциа. Трећа станица у сезони 2021. поново ће бити двоструки догађај тркама у суботу и недељу.