Мигуел ОЛИВЕИРА је победио у трци за Велику награду КАТАЛОНИЈЕ

Португалац Мигуел Оливеира (КТМ) победник је трке за Велику награду Каталоније, коју су на постољу такође завршили Јохан Зарко (Прамац Дуцати) и Јацк Миллер (Дуцати).

Фабио Куартараро, који је трчао са последњих неколико кругова раскопчани заштитни комбинезон и без штитника за прса, завршио је на трећем месту у циљу, али је био кажњен са надокнадом од три секунде и морао је да преда своје место Аустралијанац.

КТМ, који није ухватио праву форму на почетку сезоне, очигледно се враћа у борбу за прва места таква каква јесте оливеира заузео друго место у претходној трци, коју сада прати победа у Каталонији. Португалски је унутра Барцелона импресионирали љубитеље мотоциклизма. Показао је много зрела вожња, одбијао нападе ривала, у међувремену неко време Квартално такође се тактички одрекао вођства, али се вратио на прво место.

Највише су му претили последњи кругови Јоханн Зарцо у полу-фабрици Поклон Дукатију, који је на циљу заостајао само 175 хиљадитих секунди, а вођа у укупном пласману такође се придружио борби за постоље пред крај трке, Фабио Куартараро, али је на крају због поменутог пенала остао без постоља, а током вожње изазвао је доста изненађења код гледалаца, пошто је певао комбинезон и одбацио пластични штитник за прса.

Најнеобичнију сцену дана пружио је Фабио Куартараро, који је током вожње скинуо комбинезон и скинуо заштитник грудног коша.

Марц Маркуез завршио трку у осмом кругу када је заузврат пао бр. 10. Шпанцу је ово трећа узастопна оставка ове сезоне. Било је слично Валентино Росси, за коју је трка завршена девет кругова касније, а трку нису завршили ни мештани, браћа Пољак in Алеик Еспаргаро.

Први пут ове сезоне могли су да се окупе и на трибинама навијачи, локалне власти су дозволиле улазак 24 хиљаде навијача мотоциклизам, што иначе приближно значи пето капацитет овог тркалишта.
После седам трка у сезони, задржао је укупно вођство упркос казни Квартално, која сада има 118 бодова, је друга Зарцо с 101. Млинар је трећи са 90, Багнаиа и четврти са 88.