Да ли би ВЕРСТАППЕН могао да добије још половину поена? "Ово ћемо проверити"

Бод за најбржи круг "трке" ВН Белгије припао би - да је у првих десет - Никити Мазепину, новајлији у Формули 1 у тиму Хааса.

Млади Рус је ваше најбрже време за сигурносни аутомобил постигао гол у другом кругу, али пошто је трка прекинута, требало је да одброји време Први круг. И ту он долази на сцену Мак Верстаппен.

У званичној коначни резултати ФИА, покривен је само стартни круг, што би чинило Мазепин изгубио најбржи круг, за шта је тимски тркач Хаас није освојио пола шампионског бода од трке - или боље речено Субота квалификације - није завршио међу десет Најбољи. Раније је био најбржи у кругу Мак Верстаппен са временом 3: 27.071 минута. Још увек тркач Red Bulla још није добио тај пола поена. Колеге из Моторспорт-Магазин.цом so Хелмут Марк суочени са својим налазима. Аустријанац је одговорио: "Проверићемо, желели бисмо да добијемо тих пола поена."

Red Bull провериће да ли Мак Верстаппен може да добије додатних пола поена за најбржи круг за фарсу у Белгији, али је вероватноћа мала јер није прешао целу удаљеност круга - Фото: ХБ Пресс

Према извештају Немачки портал, постоји шанса да овај пут за најбржи круг ово полу бод неће бити додељено, јер правила налажу да се одузме "важећи круг“. Једини круг за квалификације био је онај који је стартовао из бокса, а тркачи су возили само овде 6,88 километара. Уобичајени круг са Они се повезују То је 7,004 километара. Нема сумње да ће се ова ствар наставити.