ДАНИЕЛ РИЦЦИАРДО: Био бих шампион у ХАМИЛТОН-овом тркачком аутомобилу

Аустралијанац је уверен да ће постати светски првак у истом аутомобилу као и Левис Хамилтон, али сумња да ће у томе успети неколико година заредом, као што је то чинио Британац.

Победити Левис Хамилтон као саиграч и још увек побеђује светска титула, до сада је успео да га постигне само један тркач и то већ годинама 2016 Ницо Росберг. Иначе Британци заједно са тимом Мерцедес скоро произвољно доминира у Формула 1.

Тода Даниел Рицциардо међутим, верује да и он има све што је потребно да би био у истом аутомобилу као и он Хамилтон постаје светски првак. „Верујем да бисмо ја и неки други тркачи у истом аутомобилу могли да га извучемо," тако Аустралиан за колеге из Аутоцар, за који постоји у сваком спорту мања групако може победити сваки дан - и в Формула 1 се убраја у ову групу. „Ја сам у овој топ групи,“Он наглашава Рицциардо, који је свестан да је тркачу потребан и прави тркачки аутомобил. „Али у овој групи разлике нису у брзини, већ много раније у способности да се докажете на свакој трци,”Додао је тркач Ренаулт.

Аустралијанац чврсто верује да ће у истом аутомобилу победити Хамилтона, али сумња да би то могао поново да уради - Фото: ХБ Пресс

Чак и ако сте унутра слабе форме, ако не осећаш се добро или околности они говоре против вас:Ако и даље седнете у аутомобил и дате све од себе, онда можете постати шампион,"Он каже Рицциардо. И то је такође Хамилтон разликује се од других који успеју да победе у било којој трци. „Он увек увек успева."Тада смо то једноставно приметили најбоља опрема"али без обзира на то, изванредно је шта је постигао."

Једини који је успео да савлада Хамилтона као саиграч и освоји шампионску титулу био је Ницо Росберг 2016. године, који се такође повукао одмах по завршетку сезоне.

А онда опет Аустралиан изводи поређење које помало подсећа на каријеру Нице Росберг. 'Сигуран сам да бих могао да освојим једно првенство против њега. Али да ли бих могао да га победим из године у годину? Не знам то.„Подсетимо се и то Ницо Росберг после два претходна неуспешна покушаја у сезони 2016 међутим, победио је свог саиграча Левис Хамилтон и освојио своју једину шампионску титулу. На крају сезоне Немец збогом од Формуле 1.