ЈОС ВЕРСТАППЕН: Време је, да RED BULL Пружа Маку такмичарски тркачки аутомобил

Јос Верстаппен се није јавио први пут Red Bullда сину испоручи такмичарски тркачки аутомобил, којим би Мак могао да освоји титулу шампиона.

Од тада Мак Верстаппен придружио се првом тиму 2016. године Red Bulla, постојао је сан да се од њега направи најмлађи светски шампион Формула КСНУМКС, што би премашило рекорд који тренутно држи Себастијан Фетел, који је своју прву титулу освојио 2010. године у старости 23 година и 134 дана.

Тода Ферстаппен, који је допуњен 30. септембра КСНУМКС година, затим иза вође Левис Хамилтон заостаје 77 бодова а Маку ће бити тешко (чак и више Red Bull) остварио овај сан, који млади Холанђанин и сам сазнаје. С обзиром на недавну расправу око Верстаппнови клаузула о излазу и одлука партнера у мотору Хондада напусти након завршетка сезоне 2021. године Формула 1, многи размишљају о будућности младог Холанђанина и његовој тежњи да освоји титулу. Његов отац јос наглашава да би то могла бити година 2021 пресудан за будућност његовог сина.

Није први пут да је Јос, отац Мака Верстаппна, Red Bull позвао свог сина да му на котаче стави такмичарски тркачки аутомобил како би могао да освоји шампионску титулу.

"Стрпљиво чекамо да видимо шта ће се догодити,“Је Јос Верстаппен рекао је холандским колегама из Де Телеграаф. 'Имам мало тога да кажем спољном свету. Време је, да Red Bull ставите тркачки аутомобил на точкове који ће вам омогућити да освојите титулу шампиона. Ако Мак следеће године има такмичарски тркачки аутомобил, неће морати да брину. Циљ нам је да постанемо светски прваци.„О каквом одласку Хонда значи за Макс, је пре трке за ВН Еифла рекао да циљеви за сада остају исти. „Наравно, штета је што Хонда напушта Формулу 1, поготово што имамо тако добре односе и видимо посвећеност људи укључених у пројекат, што ми је увек било важно," тако Ферстаппен.

Сан о најмлађем светском шампиону у историји Формуле 1 већ је срушен за Макса Верстаппна, пошто већ заостаје 77 бодова за водећим Хамилтоном, а Британац седи у тркачком аутомобилу, који је у великој мери непобедив.

"Што се тиче онога што ово тренутно значи и на шта смо фокусирани, тада се ништа није променило. Још увек морамо заједно да се фокусирамо на остатак ове и наредне сезоне и даље ћемо тежити освајању постоља у свакој трци. Ово је добар циљ за све нас. Морамо осигурати да у сваком тренутку постижемо најбоље могуће резултате,Додао је он Ферстаппен.