АЛОНСО: ХАМИЛТОН дугује МЕРЦЕДЕС-у више него обрнуто

Левис Хамилтон је један од најбољих тркача које је Формула 1 икада видео, а то такође није изненађујуће јер у џепу има седам титула првака. Ипак, Фернандо Алонсо верује да Британац дугује Мерцедесу више него обрнуто.

Левис Хамилтон in Фернандо Алонсо ти ниси ништа страно. У својој дебитантској сезони Хамилтон се придружио тиму Мекларен и постао саиграч Шпанца. Обојица су инсценирали унутрашњи двобој за превласт, која се завршила у томе што је Алонсо напустио тим након само једне сезоне Вокинга.

Још касније су се срели на стази и Спавај зна својства Хамилтон, али такође зна како то функционише Формула 1. 'Хамилтон дугује Мерцедесу више него што Мерцедес дугује Хамилтону. Нема доминације у Формули 1 ако немате победнички тркачки аутомобил. Ако освојите серију наслова, то значи да тим има велику техничку супериорност," тако Алонсо у интервјуу за Цорриере Делла Сера. Рутинер додаје да се то није догодило само са Хамилтон, али и са другим тркачима, укључујући неке које добро познаје.

Алонсо тврди да Хамилтон за своје успехе дугује Мерцедесу много више него што Мерцедес дугује тиму. Шпанац каже да не можете освојити серијске титуле ако немате доминантан тркачки аутомобил.

"Десило се Хамилтону. Такође и Себастиану Ветлу за кога се тркао Red Bull, касније то није могао поновити. А иста ствар ми се догодила са Ренаултом 2005. и 2006. године,Он каже Алонсо, који додаје да не мисли да његов тим може Алпине Рацинг следеће године борио се за титулу. Али жели да тим подигне на виши ниво. „Ренаулт је ове године освојио три постоља. Желим да побољшам тај број, за годину дана. Онда много више,”Додаје двоструког светског шампиона.