in , ,

МЕРЦЕДЕС ће се овог викенда трчати у част СТИРЛИНГ МОСС-а

Мерцедес је открио да ће одати почаст Сиру Стирлингу Моссу ​​у оба његова тркачка аутомобила на трци за Велику награду Формуле 70.

Сир Стирлинг Мосс умро у априлу ове године у старости од КСНУМКС година. Након његове смрти, били смо сведоци масовног изражавања части из света мото спорта. Маховина је као лидер шампионата Формула КСНУМКС година 1955 z Мерцедес на трци в Аинтрее однео победу са пол позиције. Још три пута ове сезоне освојио је друго место.

Маховина је у великој мери његова каријера Формула КСНУМКС диркал з коњски лого на свом тркачком аутомобилу у којем се налазио седам рупа. Породица Маховина била је велики љубавник јахање in седам био је срећан број Мосса и његова мајка.  Мерцедес је пре Гранд Прик 70. годишњице Формуле 1 овог викенда најавили су да хоће Моссов логотип за поткове постављен на тркачки аутомобил Левис Хамилтон in Валттериа Боттас. Овај израз части сугерисао је историчар мото трка Доуг Ние.

Ради се о Моссу Тото Волфф, шеф екипе Мерцедес рекао: "Сир Стирлинг је већину свог живота провео у нашем спорту и један од преживелих у доба када су трке биле о опасности, храбрости и другарству. Стирлингову каријеру, међутим, највише је карактерисао беспрекорна спортска персонификација. Био је сјајна личност у историји Мерцедеса, баш као и тркач Формуле 1 као победник Милле Миглиа 1955. Без претеривања, можемо рећи да више никада нећемо видети некога попут њега."