ГРОСЈЕАН: Дајте ми МЕРЦЕДЕС и победићу у трци

Зашто Ромаин Гросјеан не сумња у себе, али врло реално види своју личну будућност у Формули 1.

"Знам да су шансе да следеће године не будем у Формули 1 врло добре," тако Француски. Јер његов одлазак из екипе Хаас ствар је затворена, а у сезони 2021 нема пуно слободних места - тачније нема их. Радећи то Гросјеан верује да би са правим материјалом могао много тога да покаже.

"Могао је да победи у тркама да је имао тркачки аутомобил Мерцедес. Знам то. Међутим, ја немам Мерцедеса,”Дакле његов налаз. И вероватно Гросјеан такође нема будућности у Формула 1. Можда ће га пут довести до серије ВЕЦ у к Пеугеот, који креира нови пројекат Ле Манса, што га, према сопственим речима, веома привлачи. „Надам се да ћу успети да одем негде где имам прилику за победу и могу да се борим, за шта сам и рођен. И последње, али не најмање важно, одавно немам шта да доказујем.„Наравно да бих пропустио трке Формула 1. 'Који, можда, нећу пропустити да се борим за то да нисам последњи у стартној постави."

Гросјеан каже да ће му недостајати трке у Формули 1, али неће му недостајати ни борба за то што није последњи у стартној постави.

Заправо Гросјеан ове године са тимом Хаас доживљава своју најгору сезону Формула КСНУМКС, пошто је укључено 13 трке само победио два бода. Био је најуспешнији у годинама 2013 у тиму Лотоскад је шта освојио шест завршница постоља и сезону завршио на 19. месту са XNUMX трка. Сада му се највероватније обећава промена и нови старт у другој тркачкој серији. „Овим ћу изабрати потпуно ново поглавље, јер имам заиста добар однос са својим механичарима и инжењерима.„Али у тркачким колима је препуштен сам себи. „Кад одем у квалификације, навучем кацигу, затворим визир и тада је само питање у којим временским круговима могу да возим."