МотоГП тестирање, 1. дан: ЕСПАРГАРО најбржи, МАРКУЕЗ је пао

Алеик Еспаргаро, тркач Априлије, био је најбржи од краја првог тест дана у Катару, а Алек Маркуез се нашао на земљи.

Након што је требало да зимска испитивања почну прошлог месеца у Малезији, али су отказана, караван тркачи МотоГП окупљени ових дана на стази Лосаил, где ће се током овог месеца одржати прве две трке ове сезоне.

Први је тест дан редовних тркача обележен ветром, који је малтретирао тркаче на стази, а такође се пријавио на асфалтну подлогу пустињски песак, због чега у првих сати нисмо видели добро много тога се догађа.

Био је међу првима на стази Паул Еспаргаро, нестрпљиво чекајући да први пут тестира Хондин мотор и постави први брзи круг Мигуел Оливеира, који је након прошлогодишњег дебија на мотоциклу ТецхКСНУМКС прешао у фабрички тим ове године КТМ. Португалац је био најбржи након прва два сата тест дана, а сат времена касније иницијативу је преузео Немац Стефан Брадл са Хондом, која је у петак у Дохи већ је прошло тестирање тресења.

Три сата пре краја поставио је најбрже време Јоханн Зарцо, тркач екипе Прамац, а сат и по касније стигао је до врха Шпароге z Април, који је био први тркач који је круг одвозио за мање од минута и 55 секунди, и одмах поправио време круга за 1: 54.687 за две десетинке.

Нико није победио своје време до краја, Брадл међутим, са заостатком од 0.256 секунди, био је други најбржи. Треће доба дана поставио је актуелни светски шампион Јоан Мир са Сузукијем, а дан су завршили у првих пет Јацк Миллер in Мигуел Оливеира.

Алек Маркуез се нашао на терену на почетку тест дана након ружног пада, али је ипак наставио да ради.

Први тест дан као тркач ЛЦР Хонде започео је ружним падом на Алек Маркуез, који ју је, међутим, однео само ударцима и огреботинама, како би могао да настави да ради.