ИндиЦар: Ромаин ГРОСЈЕАН на ПОЛЕ ПОЗИЦИЈИ у својој јединој трећој трци

Бивши возач Формуле 1 Ромаин Гросјеан освојио је своју прву стартну позицију у својој трећој трци у НТТ ИндиЦар серији.

Француски убрзо након почетка завршног дела квалификација (Фирестоне Фаст Сик), у којем се такмичи најбржих шест тркача ГП Индианаполис је показао да ће бити тврд орах за све, јер је успео да надмаши време од само 69,7636 секунди Јосеф Невгарден са временом од 69,5665 секунди.

Био је у следећем покушају Гросјеанкоји вози за тим Дале Цоине Рацинг, још брже и победио Невгарден за 0,1269 секунди, завршивши на трећем месту Јацк Хавеи (Меиер Сханк Рацинг Хонда), и заузела четврто место Алек Палоу (Цхип Ганасси Рацинг Хонда).

То је био Гросјеанов први званични пол-положај после 2011. када се још возио ГП2 серија и прва најбоља стартна позиција за тим Дале Цоине Рацинг-а након пол-позиције Себастиен Боурдаис на Великој награди Пхоеник-а 2018.

Ромаин Гросјеан поново ће започети трку са прве стартне позиције након више од десет година.

Гросјеанов саиграч је такође добро прошао Сцотт МцЛаугхлин, који је завршио пети са заостатком од 2.744 хиљадитих секунди за Французом. Лидер у првенству НТТ ИндиЦар Сериес, Сцотт Дикон, овог пута се није пласирао међу шест најбољих.