in ,

ИНДИ 500: Маркус ЕРИКССОН овогодишњи победник трке свих АМЕРИЧКИХ трка

Маркус Ериксон је издржао нападе тркача Мекларена Пета О'Ворда и победио у драматичној трци у Индијанаполису на 500 миља.

Марцус Ерицссон, бивши тркач Формуле 1, победник је овогодишње трке Инди КСНУМКС, пошто је успео да одбије нападе Мекларна омладинаца у последња три кола Пата О'Варда. Швеђанин који је возио за Ф1 Цатерхам in Саубер, водио је пред крај трке, али је црвена застава поништила његову предност неколико кругова пре краја.

"Сада их обожавам," нашалио се он ерицссон, када су га подсетили да није љубитељ овала, када је 2019. године, када није добио место у Формули 1, прешао у Инди. Швеђанин је возио своју трку и искористио грешку Сцотт Дикон, који је због вожње кроз бокс добио казну јер је раније био пребрз у њима.

ерицссон постао је тек други шведски возач који је икада победио у чувеној трци и прешао циљну линију непосредно пре тога О'Вардом, после жестоке борбе у последња три кола. Мексички у последњем кругу нашао се поред Швеђанина, али није успео да га престигне и завршио је у друго место.

Бразилски ветеран је био трећи Тони Канаан, а од бивших тркача Формуле 1 био је Алекандер Росси пети, Јуан Пабло Монтоиа једанаести, Такума Сато међутим, завршио је на 25. месту иза круга. Ромаин Гросјеан in Цаллум Илотт нису завршили трку.