ДУГМО: У овогодишњем првенству НИЈЕ ВАЖНО ко ће на крају бити ШАМПИОН

После седам трка ове сезоне, јасно је да ћемо видети изузетно узбудљиву битку између Мака Верстаппна и Левиса Хамилтона у овогодишњем шампионату Формуле 1.

Узбудљива трка ГП Француске v Ле Цастеллету је добио Холанђанин у служби тима Red Bull и тако су сада оба главна претендената за овогодишњу титулу победила у по три трке.

Према Јенсон Буттон остатак сезоне је у овом тренутку небитан. „Сад смо у тачки када није важно ко победи, знате, сјајно је првенство у међусобној борби,“Је Дугме објаснио колегама из Експресни. Бивши саиграч Хамилтон види да би то могло ове године Red Bull постао шампион. „Ако Луис освоји осам титула, то је фантастично и он то заслужује. Али знаш, Мак га може спречити у томе. Сведоци смо заиста сјајне сезоне."

За Јенсона Буттона, светског првака 2009. године, није битно ко ће освојити титулу на овом узбудљивом првенству - Фото: ХБ Пресс

Дугме очекује овогодишње првенство које ће представљати аустријски тим све или ништа, јер хонда опрашта се од Формуле 1 на крају сезоне “.Знате, за Макса и Red Bull то је можда последња шанса или прва шанса да заједно освојимо титулу. Ко зна шта ће бити кад буде Red Bull преузео моторе Хонда,”Тајанствено закључује свет Првак 2009. Као што знамо, хоће Red Bull започео је свој пројекат мотора од следеће године, али успех са њима још увек није загарантован.