САИНЦ: Желео бих да разумем како је ШУМАХЕР успео да буде тако ПОСЕБАН

Карлос Саинз се спрема за другу сезону у Ферарију и о томе је разговарао са колегама из Коријере дела Сера. Он је у овом разговору истакао и своје дивљење Михаелу Шумахеру.

Михаел Шумахер победио је у каријери у Формули 1 седам наслова шампион и поседује још доста рекорда. Од 1996. трка се за феррари и са тимом из Маранелла, чиме је поново сврстан у врх краљевске класе, освојио је пет титула. И са тих пет титула постао је Фераријев најуспешнији тркач свих времена.

Шпански тркач би поново желео да разговара са немачким шампионом света. Откад је у тиму феррари, је Фр. Сцхумацхер чуо многе приче. “Тркача којег је желео да упозна сматрао је сапутником да би разумео како је успео да буде тако посебан. И данас сваки механичар прича о њему и лепо је чути како је успео да освоји целу групу, повуче их за собом, окружен поштовањем и љубављу," тако Саинз.

Карлос Саинз би волео да боље упозна Михаела Шумахера и сазна зашто је био тако посебан - Фото: Ферари

Саинз биће његова друга сезона у Феррари поново урађено заједно са Цхарлес Лецлерц. У Ферарију се надају да ће овај млади тркачки тим моћи поново да их врати до врха Формуле 1. И Леклерк и Саинз су се показали као брзи и могу да освоје подијум, али в сезона 2022 Ферари може поново да се бори за победу само ако је њихов нови аутомобил довољно добар.

И данас сваки механичар прича о Михаелу Шумахеру.

Царлос Саинз, Феррари

Сцудериа завршио прошлу сезону у треће место грађевинско првенство, Саинз међутим, завршио је пети у трци и био испред свог саиграча Лецлерцом, који је заузео седмо место.