ГАСЛИ: ХАМИЛТОН би такође завршио последњи у ХААС-у или ВИЛИЈАМС-у

Формула 1 је толико зависна од тркача да би, према Пјеру Гаслију, чак и један од најбољих тркача у историји, Луис Хамилтон у Хасу или Вилијамсу, завршио на последњем месту.

navijači Формула КСНУМКС дуго се расправљало о томе да ли разлику прави тркач или тркач. Без сумње, можете се борити само на врху најбољи тркачки аутомобил, али је и најбољи тркач - често један од његових саиграча - који успева да дође до врха.

Била је то прошле сезоне Мак Верстаппен победио свог саиграча Сергио Переза за 200 поена, Левис Хамилтон али је био пре Валттери Боттас за 150 бодова. Наравно, овде је потребно узети у обзир "једнак третман“. Мерцедес унутра Red Bull имали су скоро у грађевинском првенству 300 бодова предности у односу на трећи Ферари.

Коментаришући да резултат у Формули 1 углавном постиже Гасли, поређења ради, напомиње да би Хамилтон, као најбољи тркач у Хагу или Вилијамсу, такође завршио последњи. - Фото: ХБ Пресс

Гасли рекао да је у Формули 1 резултат ствара тркачки аутомобил па чак и кад би било Хамилтон у тркачком аутомобилу Хааса, који прошле године није постигао ниједан поен, Британац не би постигао ниједан поен. “Нажалост, у нашем спорту трке највише користе резултатеРекао је тимски тркач АлпхаТаури. 'Чак и да Луис, најбољи тркач у историји Формуле 1, данас седи у Хасу или Вилијамсу, он би завршио последњи. Овде се не ради о томе да сте трећи или пети, не, највише 18. или на срећу 16.„Прошла је сезона Гасли додао трећи подијум у каријери када је в Азербејџан освојио треће место.