АПРИЛИА ће ове године бити КОНКУРЕНТНИЈИ него икада раније

Алекс Еспаргаро сматра да Априлија у МотоГП-у никада није била тако близу победе као ове године, иако Шпанац признаје да ће победу и даље бити тешко остварити.

априлиа је направио велике кораке и достигнућа у сезони 2021 Први кораци у МотоГП шампионату. Ове године ће се такмичити у МотоГП-у као самостална фабричка екипа, док је до сада наступала у сарадњи са тимом. Гресини.

Као једини тим чија су правила концесије дозвољавала развој све до сезоне 2021. године, она је испред овогодишње сезоне направио велики корак напред. Тестирање в Малезија in Индонезија дале охрабрујуће резултате, а Алеик Еспаргаро верује да ће напредак бити потврђен само победом у трци. "Сигурно. Прошле године смо освојили прво постоље, па ћемо ове године покушати да победимо,Рекао је.

Алекс Еспаргаро верује да је пред њим много успешнија сезона него прошле. - Фото: МотоГП

„Али биће тешко, јер ми се чини да ће овогодишњи МотоГП шампионат бити најтежи у историји, јер су мотоцикли и тркачи на тако невероватно високом нивоу. Али ове године смо дефинитивно ближи победи него икада раније, “ семе каталонски.

Шпароге сматра да је реалан циљ да се ова година заврши са шест најбољих тркача, са освојених негде око 200 поена, 80 више него што је освојио прошле године када је шампионат завршио на осмом месту. „Нереално је очекивати да у једној сезони будете осми, а да у наредној постанете шампион, иако бисте то веома волели. Биће то заиста добра сезона за нас ако постигнемо више од 200 бодова и завршимо међу првих шест,” даље је објаснио Шпароге.