Дуел на два и четири точка: Маркуез против Хамилтона?

Седмоструки светски шампион у мотоциклизму Марц Маркуез сања о дуелу против петоструког светског првака Формуле 1 Левиса Хамилтона. Двобој би се одвијао на два и четири точка.

Многе ГП звезде показују интересовање за још један тркачки циркус. В Формула 1 постоје многи тркачи одушевљени херојима серије МотоГП и њихово знање, али наравно ствар је и обрнуто. Један од највећих фанова серије МотоГП међу тркачима Формула КСНУМКС дефинитивно је Левис Хамилтон, тимски тркач Мерцедес, који је и сам често на два точка. Прошле године, петоструки светски првак в Јерез чак прошао тест са мотоциклом Супербике-Иамаха. Био је на позив заједничког спонзора Хамилтон такође позван на наступну трку серије МотоГП v Катар, где је виђен у гаражи тима Иамаха. При томе је Британац нагласио да је једном желео да крене стазом МотоГП машина.

Левис Хамилтон већ се тестирао на Иамаха Супербике-у, а сада се може доказати и на МотоГП машини - Маркуез или Росси.

Двобој Маркуеза против Хамилтона?

Можда чак и у дуелу против седмоструки МотоГП шампион Марцо Маркуез? 26-годишњи тркач Хонда направите овај састанак са звездом Формула КСНУМКС само поздрављени. „Наравно да би било занимљиво,“, Био је његов одговор у разговору са колегама из Спортсмаил. Хтео бих то да урадим ознака директан двобој на два и четири точка. „Лицем у лице, прво тркачки аутомобил Формуле 1, а потом и мотоцикл, јер знам да вози мотоцикл,“Објаснио је Шпанац. „Понекад разменим неколико речи на друштвеним мрежама и знам да он одлично савлада мотоцикл. Зато се радујем што ћу га упознати,”Издао је Маркуез.

Ни Маркуез не би први пут седео у аутомобилу Формуле 1.
Био је прошле године Red Bull Прстен у тркачком аутомобилу РБ8, који је имао изглед Тора Росса, возио је скоро 40 кругова - уз подршку Марка Вебера.

Такође за Маркуеза ово не би била прва вожња тркачким аутомобилом Формула КСНУМКС. Прошле године је седео Red Bullово тркачки аутомобил РБКСНУМКС од 2012, али споља Торо Росса, са којим је на стази Red Bull ринг возио је нешто мање од 40 кругова - уз подршку ветерана Бранд Веббра. Ове године постоји трка Формула КСНУМКС v Барцелона некада посећивао тим Red Bull. Осврћући се на свој тест аутомобила Формуле 1, подсећа:Било је то заиста сјајно искуство. Успео сам да завршим око 40 кругова и то је био прави тест. Имао сам брзину, али недостајало ми је искуства. Тлоцрт стазе био је познат, али било је тешко разумјети тачке вакуума и кочнице. Могли бисте се навикнути на редовној тркачкој стази, али не у Монаку. Вожња аутомобилом Формуле 1 нормалним путем је нешто сасвим друго."

Левис је био гост Иамахе на уводној трци МотоГП у Катару ове године, где је добио Валентино Росси позив за наступ на свом ранчу, а тестирао би и тренутни М1 мотоцикл.

Да ли ће се Левис одлучити да позове Россија или Маркуеза?

Сада је на тебе ред Левис Хамилтон, јер је већ у пролеће ове године тркач сребрне стрелице добио позив од звезде Иамаха Валентина Россина оно на његовом ранчу у граду Тавуллиа тренинг и забава - укључујући пробну вожњу на новом мотоциклу Иамахе М1. Сада постоји "позивница" Маркуеза до занимљивог двобоја. Како ће одлучити Британци?