ГП ЕМИЛИЈЕ-РОМАЊЕ, квалификације: Маверицк ВИНАЛЕС поново са прве стартне позиције, терен БАГНАИЕ

Возач Иамахе Маверицк Виналес обезбедио је најбољу стартну позицију за другу МотоГП трку у Мисану. Прво и најважније Јацк Миллер и Фабио Куартараро.

Маверицк Виналес поново заузео пол позицију на тркалишту у другој МотоГП трци Светски круг Мисано. Возач Иамаха у квалификацијама је прешао круг за 1: 31.077 минута и био је 0,076 секунди бржи од Јацк Миллер (Прамац-Дуцати). Фабио Куартараро (Петронас-Иамаха) довршио први ред.

На крају је остварио најбоље време у квалификацијама Францесцо Багнаиа (Дуцати Прамац), који је, међутим, стазу напустио бициклом, па се морао задовољити петом полазном тачком. Квалификације је завршио пре њега Паул Еспаргаро (КТМ).

Тренутно најбољи возач Хонде, Такааки Накагами, лоше пао у кругу грејања, али на његову срећу све се завршило без последица, што се за његову не би могло рећи Хондо РЦ213В.

Трећа стартна постава биће у потпуности италијанска, јер су места од седмог до деветог подељена Валентино РосиБесплатно Морбиделли тер Данило Петруцци. Водећи у бодовању у Светском купу, андреа Довизиосо на крају квалификација био је десети, у четвртој стартној линији кренуће поред њега Јоан Мир а већ поменуто Такааки Накагами, који је квалификације квалификацијама прерано завршио падом.

У К1 је поставио најбрже време Јацк Миллер (1: 31,559 минута, вођа шампионата, Андреа Довизиосо, заузео је друго место у прошлом колу, што му је омогућило да се пласира у К2. Икер Лецуона, који је завршио трећи, био је на путу ка К2 дуго времена, али је на крају морао да се задовољи трећим местом.

Јоханн Зарцо био је са својим повређеним Дуцати (пао два минута пре него што је време истекло) добро се борио и на крају завршио четврти. Они су за њим Мигуел Оливеира in Алеик Еспаргаро, која након пада пред крај К1 није могла бити већа. Алек Маркуез завршио је пре Алек Ринс, Брадлеи Смитх in Тито Рабат.