МИЦК СЦХУМАЦХЕР осваја титулу ФОРМУЛА 2 - победа у трци ДАРУВАЛИ

Упркос неуспеху на завршној овогодишњој трци, Мицк Сцхумацхер је обезбедио титулу Формуле 2. Последњу спринтерску трку у сезони 2020. у Сахиру победио је Јехан Дарувала испред Иуки Тсунодо-а и Дан-а Тицктум-а. Шумахеров једини ривал Цаллум Илотт завршио је на десетом месту и, попут Немца, који је био 18., остао без бодова.

Мицк Сцхумацхер освојио титулу шампиона Формула КСНУМКС сезона 2020. И мада је имао доста јаких кочница и непланирано заустављање у јамама, што је било довољно само да 18. место. Срећом, његов једини ривал није прошао ништа боље Цаллум Илотту, који је завршио на десетом месту, али без више бодова.

Победио је у трци, и то својој првој Јехан Дарувала од екипе Царлин. Индијац је био бржи од саиграча Иукија Тсунодеи освојио последње постоље Дан Тикцтум из тима ДАМС.

Јехан Дарувала однео је прву победу у последњој трци у сезони 2020.

Ток трке

Старт трке је припао Тицктуму, који је почео од првог места, сцхумацхер међутим, напредовао је из трећег у други након претицања Дарувало. Али у тави 4 јесте сцхумацхер прејако кочио и поново пао на треће место. Почетком другог круга су се састали Илот in сцхумацхер борила се први пут, боље ју је узео тркач тима Према. За Илоттом али су гласно покуцали Схвартзман, Зхоу, Друговицх in Армстронг.

Тода грешка кочења у првом кругу се осветила Сцхумацхеровом тркачком аутомобилу. Немац је врло рано у јамама објавио да има тзв Флатспот. Ипак, остао је на стази, чак се и у међувремену удаљио од ње Илотта и почео да притиска Дарувало, коју је поново претекао у четвртој рунди. Али онда су се открили Сцхумацхер'с проблеми са гумама. Она је дала вратио друго место, сцхумацхер међутим, још неколико пута превише је закочио и нашао се под снажним притиском Илотта, који се прошао поред Немца тек у 129. кругу.

То је иза тога сцхумацхер изгубљена места и 15 рунди пред крај окренуо за промену точкова. Илот у овом тренутку је имао све већу рупу према прва два, а одострага је био под све већим притиском Шварцмана. Али одлука још увек није донета, јер су се жестоко борили на врху Тицктум in Она је дала. Али имао је Илот у том тренутку су му гуме већ биле толико уништене да није могао да нађе везу са врхом.

V 25. коло је Она је дала замахнуо на прво место и удаљавао се све даље и даље Тицктуму. У међувремену је Илотта претекао Тсунода, а убрзо затим поново су га сустигли Зхоу in Схвартзман. У последњим је рундама Илот изгубио још неколико места, завршивши трку без бодова на десетом месту.

Јехан Дарувала си је у последњој трци у сезони Формула КСНУМКС донео своју прву победу, пре Тсунодо in Тицктумом, који је у последњем завоју изгубио друго место. Били су и међу освајачима бодова Зхоу, Схвартзман, Алеси, Гхиотто in Друговицх.

ЦН Илот није постигао ниједан поен, било је 18. место довољно да јеси сцхумацхер обезбедити титулу шампиона. За сина Мицхаел Сцхумацхер то је после титуле шампиона Формула 3 у 2018. години своју другу титулу у каријери пре одласка у следећу годину Формула 1 тиму Хаас.